W sobotę 13 grudnia 2008 roku w australijskim Gold Coast (stan Queensland) rozegrano siódmą rundę zawodów z serii Ivan Mauger Golden Helmet.

W turnieju zwyciężył Darcy Ward, który wyprzedził Josha Grajczonka i Trenta Leveringtona, który prowadził po fazie zasadniczej.

Fenomenalną formę pokazał Darcy Ward. A walka o zwycięstwo ponownie rozgrywała się pomiedzy Darcy Wardem i Joshem Grajczonkiem. Wcześniej tytuł Queensland U-21 zdobył Darcy przed Joshem. Natomiast w zawodach Queensland Solo Championship zwyciężył Grajczonek przed Wardem.

Zawody straciły nieco na atrakcyjności, gdyż Scott Smith niestety nie został dopuszczony do rywalizacji, ponieważ przybył 20 minut później z powodu pracy przez cały dzień. Mimo to przybył godzinę i czterdzieści minut przed rozpoczęciem turnieju.

Grajczonek rozpoczął zawody Golden Helmet od zwycięstwa nad Wardem w wyścigu otwarcia, po czym Trent Leverington odebrał kolejny punkt Wardowi w drugiej rundzie. Ward odpowiedział wygraną nad Leveringtonem w następnym biegu. Potem Grajczonek świetnie walczył z Samem Taylorem. Taylor wygrał, a w motocyklu Grajczonka zerwał się łańcuch.

Taylor Poole, Sam Taylor, Mitchell Davey oraz Josh Grajczonek, który zgromadził tylko 5 punktów walczyli w półfinale. Tylko dwóch pierwszych zawodników z tego biegu miało zapewniony awans do finału.

A w finale mieli udział zagwarantowali sobie Trent Leverington, który z 11 punktami był najlepszy oraz 16-letni Darcy Ward, który był pięć razy drugi w części zasadniczej turnieju.

Swoją szanse wykorzystał Josh Grajczonek, który wygrał półfinał. Drugi był w tym biegu Taylor Poole. Josh o mały włos nie wygrałby całych zawodów. W finale, po starcie sprytnym manewrem uciekł do przodu. Jednak Ward zdołał wyprzedzić na dystansie Grajczonka. Trzeci był  Trent Leverington, a czwarty Taylor Poole.

Wyniki zawodów 13.12.2008 – punkty po części zasadniczej:
1. Darcy Ward – 10 pkt.
2. Josh Grajczonek – 5
3.
Trent Leverington – 11
4. Taylor Poole – 8
5. Sam Taylor – 7
6. Mitchell Davey – 4
7. Harley Horwood – 1

Półfinał: 1. Josh Grajczonek, 2. Taylor Poole, 3. Sam Taylor, 4. Mitchell Davey.
Finał Złotego Kasku: 1. Darcy Ward, 2. Josh Grajczonek, 3. Trent Leverington, 4. Taylor Poole.