Adaś Miauczyński, bohater filmu Marka Koterskiego – Nic śmiesznego, wiecznie drugi, mógłby tylko pozazdrościć Wojciechowi Żabiałowiczowi. Popularny Żaba, żywa legenda Apatora ze zdobyczami medalowymi był pierwszy w dziejach swojego klubu.

Żabiałowicz zdobył pierwszy medal DMP dla Apatora (1983 r), a później w 1986 r pierwsze Drużynowe Mistrzostwo Polski dla Torunia. Wspólnie z Grzegorzem Śniegowskim i Stanisławem Miedzińskim w 1986 r na torze w Toruniu zdobył po raz pierwszy Mistrzostwo Polski Par Klubowych. Rok później na swoim domowym torze w dwudniowym finale Indywidualnych Mistrzostw Polski na GM-e Ryszarda Kowalskiego (tak, tego znanego dziś tunera) został Indywidualnym Mistrzem Polski. Żabiałowicz zdobył 29 punktów na 30 możliwych. Przegrał tylko z Zenonem Kasprzakiem. Po tym fakcie Ryszard Kowalski zakończył starty na żużlu (był również zawodnikiem Apatora Toruń).

W 1985 r również jako pierwszy zawodnik Apatora Toruń zdobył Złoty Kask, wygrywając rywalizację w trzech turniejach z Mirosławem Berlińskim (Wybrzeże) i Maciejem Jaworkiem (Falubaz).

W 1986 i 1987 r był tryumfatorem Indywidualnrgo Pucharu Polski na żużlu. Zawody te zorganizowano tylko cztery razy w latach 1986-1989.

W 1990 r do swojego dorobku medalowego dorzucił złoto Drużynowych Mistrzostw Polski.

Przez całą swoją sportową karierę trwającą od 1977 do 1991 urodzony 16 października 1957 r. Wojciech Żabiałowicz reprezentował barwy Apatora Toruń.

W swoim ligowym debiucie 3 lipca 1977 r zdobył 5 punktów na torze w Rybniku. W latach osiemdziesiątych XX w. stał się niekwestionowanym liderem swojej drużyny.

Starty Wojciecha Żabiałowicza na żużlu przypadają na najgorszy okres dla Polski w tej dyscyplinie sportu. Polska odstawała technologicznie od najlepszych wówczas nacji i nie była w stanie osiągać sukcesów na arenie międzynarodowej.

Ostatnie medale Polacy zdobyli w 1980 r. W Mistrzostwach Świata Par w Krsko Edward Jancarz z Zenonem Plechem zajęli drugie miejsce. Natomiast w Drużynowych Mistrzostwach Świata rozegranych we Wrocławiu Polska w składzie Roman Jankowski, Zenon Plech, Edward Jancarz, Andrzej Huszcza i Jerzy Rembas zdobyła brązowy medal.

W 1987 r Wojciech Żabiałowicz wspólnie z Romanem Jankowskim reprezentowali Polskę w finale Mistrzostw Świata Par rozegranych w Pardubicach. Startowano wówczas w 6 zawodników podczas biegu. Na 9 startujących duetów Polska zajęła ostatnie miejsce, bez zwycięstwa indywidualnego na swoim koncie.

W polskiel lidze żużlowej najlepszą średnią biegową wynoszącą 2,774 pkt/bieg uzyskał w roku 1986 – wówczas, gdy Apator został drużynowym mistrzem Polski.

Żaba przez 12 sezonów startów – w latach 1979 – 1990 osiągał średnią powyżej 2 punktów na bieg.

W sumie w 240 meczach, w najwyższej klasie rozgrywkowej Wojciech Żabiałowicz wystąpił w 1231 biegach i zdobył 2799 punktów i 80 bonusów. Daje mu to średnią z całej kariery 2,339 pkt/bieg.