Wiek nie jest granicą wyznaczającą poważny speedrowerowy trening i udział w zawodach. Od początku reaktywacji speedrowera we Wrocławiu bardzo aktywny był Bartłomiej Matuszek. Z powodu kontuzji nie mógł wystartować w domowym meczu przeciwko Victorii Poczesna. Bardzo chciał wystąpić w tym meczu. Bartek w wieku 42 lat zadebiutował w CS Superlidze. W wyjazdowym meczu w Żołędowie zdobył 11 punktów dla rateli. Dobry duch Szarży. Zapraszamy na wywiad z samym zainteresowanym:

Na wirażu: W Wieku 41 lat postanowiłeś rozpocząć swoją przygodę ze speedrowerem. Skąd taki pomysł?
Bartłomiej Matuszek: Zaczynałem razem z chłopakami, którzy dziś mają na swoim koncie medale mistrzostw świata. Po tym jak dowiedziałem się, że we Wrocławiu jest plan reaktywacji speedrowera postanowiłem przyjść na trening. Wsiadłem na rower i serce już nie pozwoliło z niego zsiąść.

Nw: Myślałeś wtedy, że już za kilka miesięcy zadebiutujesz w CS Superlidze?
BM: Nawet przez myśl mi to nie przeszło. Chciałem najzwyczajniej pojeździć z chłopakami na treningach i po prostu pobawić się, natomiast im dalej w las tym coraz częściej kiełkowała myśl, że może uda się jakieś wewnętrzne zawody objechać. No i objechałem tak, że zadebiutowałem w CS Superlidze.

Nw: Jak oceniasz swój debiut w CS Superlidze. Stres był?
BM: Owszem. Denerwowałem się, ale myślę, że na tle zawodników, którzy jeżdżą już od dawna to wypadłem całkiem dobrze.

Nw: Jakie masz plany na obecny sezon? Jakieś marzenia?
BM: Przejechac ten sezon i zdobyć jak najwięcej doświadczenia, którego ewidentnie mi brakuje. Pokazać się z jak najlepszej strony i walczyć o każdy punkt dla drużyny. A jeśli chodzi o marzenia związane z tym sportem to chciałbym kiedyś pojechać z pierwszą drużyną Szarży w dywizji A.

Nw: Dziękuję ci bardzo za rozmowę i baw się tym sportem, tak jak do tej pory.
BM: Chciałbym jeszcze podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do reaktywacji tego wspaniałego sportu we Wrocławiu. Bardzo polubiłem całą szarżową ekipę i mam nadzieję, że z wzajemnością. Dziękuję

Fotografia: Justyna Wojczyńska