Neil Street urodził 15 stycznia 1931 się w Melbourne w Australii. Zmarł 6 października 2011 roku w Melbourne.

Oprócz tego, iż ścigał się na żużlu był inżynierem, z po zakończeniu kariery sportowej został menadżerem klubów brytyjskich a także reprezentacji Australii. Do Wielkiej Brytanii przybył w wieku 21 lat w 1952 roku, aby występować w Exeter Falcons.

Na Wyspach Brytyjskich był także zawodnikiem Swindon Robins i Newport Wasps. Karierę zakończył w wieku 45 lat w 1976 roku. Ścigał się na torach w Australii, Wielkiej Brytanii i Norwegii. W 2002 roku został odznaczony Orderem Australii za zasługi dla sportu żużlowego.

W 1981 został mianowany kierownikiem zespołu Weymouth Wildcats. Po likwidacji klubu w 1984 roku, został menedżerem Poole Pirates. Funkcję tę pełnił do 1999 roku. Ówczas prowadzenie klubu przekazał Neilowi Middleditchowi . W 1984 był również kierownikiem zespołu Exeter Falcons . W 1997 roku przejął również funkcję kierownika Newport Wasps którą pełnił do 2005 roku.

Street był także menadżerem australijskiej drużyny żużlowej, którą w latach 1999 oraz 2001 i 2002 doprowadził do drużynowego mistrzostwa świata. Wówczas w jego drużynie występowali min. wnuk Jason Crump, Todd Wiltshire, Leigh Adams, Ryan Sullivan czy Jason Lyons.  Po śmierci promotora Tima Stone’a w 2008 roku ponownie przejmuje prowadzenie Newport Wasps

Jego córka Carole wyszła za mąż za żużlowca Phila Crumpa , a jego wnuk, Jason Crump , trzykrotnie został indywidualnych mistrzem świata na żużlu w latach 2004 , 2006 i 2009.

W latach 1974-1975 Street zaangażował się w projektowanie silników żużlowych. Ivan Tighe przy udziale Streeta zaprojektował czterozaworową głowicę do silnika Jawa. Silnik trafił do produkcji zaledwie po czterech tygodniach został przywieziony do Newcastle na mecz, które poprzedzał turniej o mistrzostwo Australii. Jednak z powodu deszczu spotkanie zostało odwołane, więc silnika nie udało się przetestować na torze. Jednak Phil Crump użył tego silnika w Mistrzostwach Australii w Sydney. Na dystansie 4 okrążeń stracił prawie 3 sekundy do rekordu toru Jima Aireya. Uznano to za niezwykły wyczyn, biorąc pod uwagę fakt, że silnik pochodził prosto z warsztatu i nie był wczepiaj testowany na torze. Crump miał możliwość wyboru swojego normalnego 2-zaworowego silnika, ale po wypróbowaniu nowego 4-zaworowego motoru odmówił zejścia z motocykla. Całą sytuację potwierdził konstruktor silnika Ivan Tighe.

Street zmarł w swoim rodzinnym Melbourne w dniu 6 października 2011 r. w wieku 80 lat. W 2006 roku zdiagnozowano u niego raka. Ale chorobę ukrywano przed mediami. Jednak rak rozprzestrzenił się na nogę i w rezultacie kilka tygodni przed śmiercią Street upadł i uderzył się w głowę. O zdarzeniu nikomu nic nie powiedział. Nie wiedział, że upadek spowodował krwotok mózgu. Street zapadł w śpiączkę podczas snu i zmarł 6 października.